Gdybyś musiał urządzić świętowanie w tej trudnej sytuacji, przez którą przechodzimy, pamiętaj, że nadejdzie czas, kiedy wznowimy nasze działania i spotkania z tymi, których najbardziej kochamy.

Dziś udostępniamy ten post kilka wskazówek i pomysłów na kameralną uroczystość w domu, czy to na ślub, urodziny, czy wyjątkową randkę.

Przestrzeń: może to być przestrzeń w Twoim domu, część wspólna Twojego budynku, ładny taras lub inne przytulne miejsce. Możliwe jest wykorzystanie niektórych mebli w domu do dekoracji lub usunięcie tych, które nie są zbyt funkcjonalne.

Goście:  Ważne jest, aby mieć pojęcie ile osób będzie na uroczystości, aby móc zbudować listę gości, a tym samym zapewnić wszystkim komfort, w przypadku, gdy nie możesz jej obliczyć, nie martw się,restauracja Pod Kasztanami – catering pomoże Ci w tym, gdy podasz nam przestrzeń i szczegółowe plany. Wspólnie poradzimy sobie z tym problemem.

Dzień i godzina: nie tylko w soboty organizuje się przyjęcia cateringowe, ale także piątek i niedzielę można rozważyć jako alternatywę dla wydarzenia w domu, ponieważ przy niewielu gościach łatwiej jest skoordynować całość imprezy cateringowej.

Wyżywienie: to ważna kwestia do rozważenia, wybór będzie zależał od harmonogramu i możliwości jego przygotowania. Jednakże także w tym temacie chętnie Ci pomożemy, dobierzemy menu aby smakowało i mieściło się w zaplanowanym budżecie.

Polecamy kilka opcji wraz z przykładami wydarzeń, które mieliśmy już przyjemność organizować.

Brunch: na imprezę przedpołudniową jest idealny, ponieważ goście mają do dyspozycji różne słodkie i słone przekąski, owoce, soki i gorące napoje.

Koktajl: Opcja, która tworzy lekką dynamikę wśród gości, jest idealna, gdy jest mało miejsca i ze względu na rodzaj użytych mebli (wysokie stoły, strefy wypoczynkowe lub stoły wspierające). Przekąski serwowane są podczas imprezy i można je łączyć z mini daniami typu chodząca kolacja.

Stół serowy: klasyka uroczystości, to świetna opcja na serwowanie dla gości różnorodnych przekąsek podczas imprezy, idealnie sprawdza się, gdy nie posiadasz przestrzeni kuchennej, jeśli ją masz, możesz ją połączyć ze z np. obiadem. Różnorodność serów, wędlin, owoców, warzyw, hummusów, tostów i innych pysznych przekąsek w połączeniu z piękną dekoracją może nadać uroczystości wyjątkowy charakter.

Lunch lub kolacja w formie bufetu: W celu serwowania tego typu posiłków zaleca się aby goście siedzieli, należy również wziąć pod uwagę dodatkowe miejsce na stół bufetowy, gdzie każdy będzie obsługiwany według własnego uznania.

Snack : Chodzi o połączenie desek serów, zimnych przekąsek, różnych przekąsek, a nawet słodyczy. Ta opcja jest idealna, jeśli nie masz miejsca na umieszczenie przekąsek każdego typu i chcesz mieć różnorodność w jednym miejscu.

Zadzwoń! Teraz ;-)